Czyszczenie form

Środki na bazie rozpuszczalników przeznaczone do czyszczenia form. Dostępne są produkty o krótkim lub przedłużonym działaniu.

XENIT Citrus CLEANER

Preparat czyszczący do form na bazie cytrusowej. Usuwa z form pozostałości tworzyw, silikony, woski oraz inne zanieczyszczenia. Oparty na rafinowanych ekstraktach cytrusowych. Odparowuje nie pozostawiając osadu. Posiada przyjemny, pomarańczowy zapach. Nie zawiera chlorowanych i halogenowanych rozpuszczalników.

Opakowanie: aerozol 283 gramy (ok. 450 ml).

CUT Mold Cleaner

Niechlorowany środek czyszczący do form o szybkim parowaniu. Skuteczne działanie oszczędza czas i obniża koszty czyszczenia. Nie zawiera chlorowanych rozpuszczalników, takich jak np.: 1,1,1 trichloroetan, trichloroeten oraz dichlorometan. Rozpuszcza i usuwa większość środków antyadhezyjnych z form oraz innych powierzchni metalowych.

Opakowanie: aerozol 341 gramów (ok. 650 ml).

Non-Flammable Cleaner

Silny, niepalny środek czyszczący do form. Usuwa smary, oleje, resztki tworzyw oraz inne nawarstwienia na formach. Nie zawiera trichloroetenu oraz dichlorometanu. Wypiera wilgoć i usuwa ślady po odciskach palców. Zalecany do form pracujących w wysokich temperaturach.

Opakowanie: aerozol 454 gramy (ok. 450 ml).

Citrus Cleaner

Skuteczny i bezpieczny środek czyszczący do form oparty całkowicie na naturalnych składnikach. Szybko usuwa z form resztki tworzyw, smary, silikony i inne zanieczyszczenia. Odparowuje nie pozostawiając osadu. Posiada przyjemny, pomarańczowy zapach. Nie zawiera dichlorometanu, trichloroetanu oraz trichloroetenu.

Opakowanie: aerozol 341 gramów (ok. 450 ml).

Low Odor Cleaner

Ekonomiczny środek czyszczący do form o słabym zapachu. Działa szybko i odparowuje nie pozostawiając osadu. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z metali oraz innych powierzchni odpornych na działanie rozpuszczalników. Nie zawiera trichloroetanu, trichloroetenu oraz dichlorometanu.

Opakowanie: aerozol 283 gramy (ok. 450 ml).

B505 PolyOff

Silny preparat do czyszczenia form z pozostałości poliuretanów, skrystalizowanych izocyjanianów, środków antyadhezyjnych oraz innych zanieczyszczeń. Formuła o słabym zapachu. Przydatny do przechowywania dysz mieszających przy krótkich przerwach produkcyjnych. Do stosowania na formach wykonanych ze stali lub aluminium.

B506 PolyOff

Preparat do czyszczenia form w postaci żelu, która zapobiega spływaniu z powierzchni formy. Całkowicie usuwa utwardzone poliuretany, pozostałości środków antyadhezyjnych oraz inne zanieczyszczenia. Do stosowania na formach wykonanych ze stali lub aluminium.

Konserwacja form

Preparaty przeznaczone do konserwacji i smarowania form. Podstawowy podział środków do konserwacji opiera się na ich czasie działania: krótkim lub długotrwałym.

Thin Film Rust Preventative

Preparat przeznaczony do krótkotrwałej ochrony form oraz narzędzi przed wilgocią i utlenianiem. Zapobiega powstawaniu korozji przy składowaniu form i narzędzi w ciągu nocy oraz w trakcie weekendów. Tworzy cienką, bezbarwną powłokę nie wymagającą zmywania przed rozpoczęciem pracy. Nie zawiera silikonu. Posiada certyfikat NSF.

Opakowanie: aerozol 283 gramy (ok. 450 ml).

Heavy Duty Rust Preventative

Mocny preparat przeznaczony do konserwacji form. Zapewnia ochronę form oraz narzędzi przed wilgocią i utlenianiem przy długim okresie przechowywania. Pozostawia wytrzymałą powłokę, umożliwiając transport lub składowanie form, narzędzi oraz maszyn bez narażania na ryzyko korozji. Chroni stal oraz inne metale. Nie zawiera silikonu. Posiada certyfikat NSF.

Opakowanie: aerozol 283 gramy (ok. 450 ml).

Mold Release & Ejector Pin Lubricant

Produkt o podwójnym zastosowaniu: bezsilikonowy środek antyadhezyjny do form lub smar do wypychaczy i innych ruchomych elementów formy. Bezbarwny i niebrudzący detali. W większości przypadków umożliwia dalszą dekorację detali. Składniki zgodne z FDA. Aerozol niepalny.

Temperatura formy: do 204 C.

Opakowanie: aerozol 341 gramów (ok. 450 ml).