Granulaty czyszczące

Granulaty czyszczące marki Dyna-Purge są produktem amerykańskiej firmy Shuman Plastics Inc., która specjalizuje się w ich produkcji od blisko 40 lat.

Dyna-Purge jest unikalnym środkiem o działaniu mechanicznym, niezawierającym chemikaliów oraz nieścierającym: zawarte w nim granulki miękną, lecz nie ulegają całkowitemu stopieniu w trakcie plastyfikacji. Odpowiedni nośnik oraz specjalne dodatki wspomagające umożliwiają szybkie usunięcie złogów węglowych, zdegradowanego tworzywa oraz pigmentu z układów plastyfikujących wtryskarek i wytłaczarek.

 Zastosowanie: zmiana kolorów, zmiana tworzyw, usunięcie czarnych kropek oraz smug w detalach, okresowe czyszczenie maszyn, zakończenie pracy i wznowienie produkcji maszyn dla uniknięcia degradacji tworzywa.

Znajdź swoje rozwiązanie!

Wybór odpowiedniego typu jest łatwy. Wystarczy dopasować produkt do swoich potrzeb przy użyciu poniższej tabeli. 
W celu optymalnego wyboru, skontaktuj się także z naszym przedstawicielem.

TABELA

UWAGA: Wymagany minimalny prześwit dla M wynosi 0,75 mm, natomiast dla D2 oraz K – 0,65 mm. 
Typ A jest przeznaczony wyłącznie do polipropylenu (PP).

Dyna-Purge® D2

DYNA-PURGE D2 jest przełomowym osiągnięciem w zakresie usuwania zdegradowanego materiału lub pozostałości pigmentów z wtryskarek i wytłaczarek. Wysoka skuteczność granulatu osiągana jest dzięki potrójnemu działaniu produktu. Jeden ze składników zapewnia wysoką lepkość, natomiast kolejny posiada działanie ekspandujące, które umożliwia dotarcie do martwych stref. Dodatkowo, zawarte w nim drobiny czyszczące pozwalają na skuteczne pozbycie się zdegradowanego tworzywa zalegającego zarówno na ślimaku i ściankach cylindra, jak i w układach gorącokanałowych lub głowicach.

Dyna-Purge® F2

DYNA-PURGE F2 jest nieścierającym granulatem czyszczącym stworzonym według własnej technologii produkcji. Zawarte w nim specjalne dodatki umożliwiają usunięcie pozostałości tworzywa produkcyjnego ze ścianek układu oraz dotarcie do martwych stref. Podwójne działanie pozwala na pozbycie się reszek tworzywa i pigmentów zarówno ze ślimaka i cylindra, jak również układów gorącokanałowych i głowic.

Dyna-Purge® E2

DYNA-PURGE E2 jest produktem, który wykorzystuje najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie stabilności termicznej oraz efektywności czyszczenia. Zastosowanie unikalnego układu polimerowego pozwala na bezpieczne i efektywne czyszczenie cylindra, układów GK oraz głowic, bez wymogu zachowania minimalnego prześwitu.

Dyna-Purge® A

DYNA-PURGE A jest produktem, który łączy korzyści granulatów czyszczących na bazie mechanicznej oraz chemicznej. Nowa formuła hybrydowa sprawdza się w szczególności przy przejściach między kolorami oraz umożliwia usunięcie innych zanieczyszczeń powstałych przy przetwórstwie polipropylenu. Granulat może być z powodzeniem stosowany do czyszczenia cylindrów wtryskarek i wytłaczarek, układów gorącokanałowych form oraz głowic.

Dyna-Purge® K

DYNA-PURGE K jest niskotemperaturowym, nieścierającym oraz niezawierającym chemikaliów termoplastycznym granulatem czyszczącym dla przemysłu tworzyw sztucznych. Odpowiednio dobrana formuła pozwala na swobodny przepływ przez maszynę, a dwa specjalne składniki zapewniają czyszczenie o podwójnym działaniu. Drobiny zawarte w mieszance nie ulegają całkowitemu stopnieniu, lecz miękną, natomiast dodatek funkcyjny ekspanduje, usuwając wszelkie zanieczyszczenia z maszyny.

Dyna-Purge® C

DYNA-PURGE C jest przezroczystym, nieścierającym oraz niezawierającym chemikaliów termoplastycznym środkiem czyszczącym dla przemysłu tworzyw sztucznych. Odpowiednio dobrane składniki pozwalają na czyszczenie przed tworzywami o wysokiej przejrzystości, takich jak: PET, GPPS, PC, SAN, PMMA itp. Zawarty w środku specjalny dodatek ekspandujący umożliwia dotarcie do martwych stref układu usuwając przy tym poprzednie tworzywo oraz wszelkie zanieczyszczenia.

Dyna-Purge® M

DYNA-PURGE M jest uniwersalnym, nieścierającym oraz niezawierającym chemikaliów termoplastycznym środkiem czyszczącym dla przemysłu tworzyw sztucznych. Odpowiednio dobrane składniki pozwalają na swobodny przepływ przez systemy gorącokanałowe, a także cylindry wtryskarek oraz wytłaczarek. Dwa rodzaje specjalnych drobin zawartych w mieszance nie ulegają topnieniu, lecz miękną pozwalając na dokładne wyczyszczenie układu, natomiast reszta produktu z dodatkiem ekspandującym wypłukuje zanieczyszczenia na zewnątrz.

Procedury

Wybierz sugerowaną procedurę stosowania odpowiednią dla procesu produkcji w Twoim zakładzie.